Jízdní kola
- Horská kola FAV
- Celoodpružená horská kola
- Gravel kola
- Silniční kola
- Krosová, trekingová kola
- Dětská kola FAV
- Dirt kola Specialized
Nejprodávanější
Značky
Modelová řada
Modelový rok
Průměr kol
Velikost rámu
Celoodpružené kolo s karbonovým rámem a sadou Sram X01 za skvělou cenu!
AMULET FUN 16" je základním modelem s 16" koly v kolekci AMULET 2023. Kolo disponuje zcela novým rámem s inovovanou geometrií SG5. Nové profily trubek pro ještě nižší hmotnost...
AMULET TOMCAT 20" je pokračováním nejúspěšnějšího modelu v kolekci AMULET 2023. Kolo disponuje zcela novým rámem s inovovanou geometrií SG5. Nové profily trubek pro ještě nižší...
AMULET TOMCAT 24" je pokračováním nejúspěšnějšího modelu s 24" koly v kolekci AMULET 2023. Kolo disponuje zcela novým rámem s inovovanou geometrií SG5. Nové profily trubek pro...
20 palcové dětské kolo Specialized Jett je navrženo tak, abyste se nikdy nebáli růstových skoků. Ve Specialized při vývoji kola navázali na to, jak děti rostou - dětské ruce a...
Dětské kolo Specialized Jett je navrženo tak, abyste se nikdy nebáli růstových skoků. Ve Specialized při vývoji kola navázali na to, jak děti rostou - dětské ruce a nohy rostou...
Cyklistika baví sportovce všech kategorií bez ohledu na výkonnost. I proto je na trhu velké množství typů jízdních kol a vybírat můžete podle toho, zda je vám bližší turistické pohodlí, zábava v terénu nebo rychlost na silnici. Podle čeho poznáte, jaké kolo bude sedět právě vám?
Vývoj v cyklistickém odvětví jde neustále dopředu. Před třiceti lety byla v cyklistickém průmyslu doba železná, poté se prosadil hliník jako lehký a pevný materiál pro rámy kol. Kdo hledá nejkvalitnější materiály a provedení kol, vybírá model s karbonovým rámem. Za posledních deset let, kdy provozujeme prodejnu Bikeway.cz, se proměnila geometrie rámů, průměry kol, rozšířila se řada horských kol specializovaných do těžkého terénu o celoodpružené sjezdové, allmountain speciály. Máme zde relativně nově gravel kola. V řazení silničních a horských kol se prosazuje elektronika. A všechna tato "nová kola" mají ještě svou paralelu v elektrokolech.
Na výběr je toho opravdu dost :-) I tak, nebo možná právě proto, lze koupit nevhodné kolo. Rekreační jezdec nejčastěji vyhledává pohodlí za rozumnou cenu. Sáhne v dobré víře po kole, které sice vypadá pěkně, ale dlouhodobá funkčnost nestojí za nic. Podle čeho tedy vybírat jízdní kolo?
„Kdo nemá ambice závodit a chce mít kolo jako lepší dopravní prostředek a na výlety, měl by se rozhodovat hlavně podle toho, kde bude jezdit, co od kola očekává a kolik času na něm bude trávit“, říká Radek Dítě, bývalý závodník nejlepšího českého silničního týmu PSK Whirlpool-Author, jež v roce 2006 vyhrál i bikový seriál Kolo pro život a po ukončení kariéry provozuje prodejnu Bikeway.cz v Praze - Uhříněvsi.
Cyklisté hledající zábavu si pořídí horské kolo (10-180 tisíc korun) do všech terénů. Cykloturista, kterému jde především o pohodlí a spolehlivost za rozumnou cenu (10-50 tisíc korun), zvolí krosové či trekingové kolo. Atlet, který chce budovat svou výkonnost a rychlost, si koupí silniční kolo (20-250 tisíc korun), s nímž najede požadované tréninkové kilometry.
Všeobecně lze pro příležitostné cyklisty doporučit horská nebo krosová kola minimálně za deset tisíc korun. Jde o cenu, kde máte jistotu dostačujícího hliníkového rámu a osazení vhodného pro hobby jezdce.
„Podmínkou ale je, že si ho zákazník pořídí ve specializované cyklo prodejně, kde se mu bude osobně věnovat vyškolený personál. To znamená, že je tam někdo, kdo umí i laikovi poradit například s nastavením posedu nebo může nabídnout dlouhodobý servis,“ dodává Radek Dítě z Bikeway.cz. „Kdo neví, o co jde, měl by se vyhnout nákupu přes internet i hypermarketům.“
Jenže zároveň platí, že cena úzce souvisí s používáním. Pokud někdo ví, že najede ročně čtyři tisíce kilometrů v terénu, tak základní výbava není vhodná. U lepších modelů kol se připlácí především za vyšší funkčnost, odolnost, pohodlí a nižší váhu. Ta se dá ušetřit rámu a na kvalitních komponentech, které se točí (ráfky, pláště, kazety, řetěz). Důležité je rovněž to, aby bylo osazení kola – řazení (převodník a přesmykač), brzdy a kliky – od jednoho výrobce.
Je dobré vždy pamatovat na to, že každé kolo má jiné vlastnosti, z toho důvodu se při výběru rozhodně nevyplatí dělat kompromisy. „Proto je hodně cyklistů, kteří mají doma horské kolo na dovádění v terénu a postupem času si pořídí i silniční model, aby si užili také rychlost. Pokud cyklistice propadnou, potřebují také cyklokrosové kolo, gravel kolo....“ popisuje Radek Dítě z Bikeway.cz a sám je toho zářným příkladem:-)
Skoro každému cyklistovi stačí hotový výrobek. I velmi dobrým cyklistům vyhovuje sériová výroba renomované značky kol. Součástku po součástce by si kolo měl sestavit jen ten, kdo přesně ví, co chce a nevadí mu utratit třeba sto tisíc. Je zbytečné ladit do detailu kolo za třetinovou cenu. Oproti sériové výrobě se neušetří ani na výbavě, ani na váze. Dnes už je trh tak vyspělý, že je třeba umět vyhodnotit jen to, jaké kolo sedí schopnostem a ambicím cyklisty.
V Bikeway.cz máme výběr kol americké značky Specialized - Specialized nabízí skvělou řadu kol pro rekreační cyklisty až po závodní modely kol silničních i horských. Jsme moc rádi, že vám tuto prestižní značku kol a cyklo doplňků přinášíme už 10 let.
Přijďte si k nám do Uhříněvsi vybrat svoje nové kolo Specialized!